Solera Tarım

Solucan Gübresi

Sıvı Solucan Gübresi

Sıvı Solucan Gübresi

Solucan gübresi son yıllarda tüm dünyada popüler olmaya başlayan faydaları saymakla bitmeyen bir tür gübre, bir tür toprak düzenleyicisidir. Solucanların beslenmesi sonucu üretilen bu solucan gübresi katı halde paketlenir. Kullanımı ise toprağa toz halinde uygulanarak gerçekleştirilir. Bu uygulama neticesinde hem toprak kendisi için gerekli ögeleri temin ederken hem de bitki birçok pozitif faydayı solucan gübresinden sağlamaktadır.

Solucan gübresinin bitki tarafından emilimini ve fayda görme süresini hızlandırmak adına yeni bir teknoloji geliştirilmiştir; Sıvı Solucan Gübresi. Sıcı solucan gübresi, katı solucan gübresinin belirli bir miktar su ile birlikte son teknoloji ürünü sıvı solucan gübresi üretim makinasına verilmesi sonucu üretilir. Sıvı solucan gübresinin bir takım ekstra faydaları bulunmaktadır;

  • Damlama sistemi sayesinde uygulanabilmektedir, bu sayede çok büyük alanlarda uygulama kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.
  • Püskürme sistemi sayesinde uygulandığı zaman bitkilerin yaprakları ve gövdesi tarafından emilimi daha hızlı bir şekilde gerçekleşir. Faydaları daha kısa sürede görülür.
  • Paketlenmesi, taşınması, ambalajlanması daha temiz daha hijyeniktir.

Add comment