Hakkımızda | Vizyonumuz, Misyonumuz, Takımımız

Solera Tarım - Solucan Gübresi - www.soleratarim.com

Solera® olarak, ülkemiz için en önemli sorunların başında gelen tarımsal üretimdeki verimsizliğin engellenmesinin, doğru ve etkin gübreleme ürünlerinin kullanımına ve bu ürünlerin bilinçli yöntemler ile uygulamasına bağlı olduğunun farkındayız. Ancak, çiftçilerimizin gübre ihtiyacının çok büyük bir kısmını yurt dışından gelen ürünlerden temin etmesi ve yerli gübre üreticilerinin yeterli nitelikte ürün sunamaması, tarımsal üretimde dışa bağımlı bir üretim modelini ortaya koymaktadır. Sürdürülebilir olmayan bu olumsuz durumdan  motive olarak uzun zamandır sürdürdüğümüz AR-GE çalışmaları neticesinde ülkemize ve çiftçimize katma değer sunmak üzere Solera® %100 Organik Solucan Gübresini üretmeye başladık.

Sektördeki güncel teknolojik yenilikleri takip ederek ve alanında uzman kadromuzun özverisiyle hijyenik koşullara sahiptesisimizde üretimimizi gerçekleştirmekteyiz. Giderek artan üretim kapasitemiz ile öncelikle ülkemizdeki organik gübre ihtiyacını gidermeyi, çiftçilerimizin etkin ve verimli gübre kullanımını sağlayarak onları bu yönde bilinçlendirmeyi amaçlamaktayız.

Tesisimizde, organik atıkların doğal fermantasyon sürecinden ve solucan sindirim sisteminden geçirilmesi suretiyle elde edilen Solera® Solucan Gübresi, piyasadaki pek çok farklı özelliğe sahip fenni gübrenin özelliklerini taşıyan tek bir ürün olma ayrıcalığına sahiptir. Bu doğal üretim süreci organik atıkların toplanması ve özel sistem içerisinde bekletilerek fermente edilmesiyle başlamakta, solucanlar tarafından sindirim işleminin tamamlanmasının ardından beklemeye alınmaktadır. Elde edilen karışım ise harmanlanarak nihai ürüne dönüştürülmektedir.

solucan gübresi nedir?

Ürettiğimiz organik madde oranı ve mikrobiyal aktivite miktarı yüksek Solera® Solucan Gübresinin, çiftçilerimizin halihazırda kullanmakta olduğu pek çok gübrenin fonksiyonunu yerine getirebiliyor olması ürünün kolay kullanımını sağlarken, aynı zamanda toprağı ıslah etmesi sayesinde tarım arazilerinden daha verimli sonuçlar alınmasını kolaylaştırmaktadır.

responsive

Tarlalarınızı solucan gübresiyle maximum verimliliğe ulaştırın